shape
shape
ENGLISH
Büyük Haritayı Görüntüle
shape
shape
YANGIN GÖZETLEME KULESİ
Kule, Geyran dağının en yüksek noktasındadır. Dikencik’ten kuleyi görmek mümkündür; aynı zamanda kuleye çıkıldığında Dikencik Evleri yoğun çam ormanı içinde rahatlıkla görülebilmektedir. Kuleye çıkıldığında muhteşem bir manzara ile karşılaşılıyor; Fethiye’yi  her açıdan seyretme imkanı var bu kuleden. Fethiye ve Göcek limanı, Çalış plajı, Patara plajı Kemer ve çevresi çok rahat görülebiliyor. Sis olmayan güzel bir havada kuleye çıkarsanız Rodos’u görme şansınızda olur.
Kuleye, arazi aracı, motorsiklet veya Renault Toros tipi arabalarla çıkmak mümkün. Yürüyüş sevenler için 1-1,5 saatlik dik yamaç yürüyüşüyle de kuleye ulaşmak mümkün.

SAKLIKENT (Dikencik'ten  18 km)
Dikencik’ten 18 km uzaklıkta doğa harikası kanyon 20 km uzunluğuyla Avrupa’nın en uzun ikinci kanyonudur. Dört kilometrelik kısmı rahatlıkla yürünebilir. Yazın serin sular içinde ferahlıyabileceğiniz ortamda çevrede bulunan birçok balık çiftliği ve restoranda damak tadınıza uygun menüler bulabilirsiniz.

Yeşilüzümlü ve çevresi – Doğa ve yürüyüş
YEŞİL VADİ (Dikencik'ten 20 km)
Kargı çayı kanyonu, tertemiz tatlı suda yüzebilme olanağı sağlıyor. Ayrıca çay kenarındaki balık çiftliği restoran sakin ortamıyla sessizlikten hoşlananları cezbediyor.

MANTAR AVCILIGI
Ekim ve Mart ayları arasında yörede bulunan yenilebilir birçok mantar türü mereklıları için tam bir şölen. Çintar(Kanlıca), Kuzu göbeği (Morel), Çam Boleti, Matsutaki  bol miktarda bulunan ve tüketilmesinde hiç bir risk olmayan türler.

YÜRÜYÜŞ
Bölge yoğun çam ormanlarıyla kaplı. Birbirinden farklı birçok yürüyüş rotası herkese arzu ettiği şekilde çeşitli seçenekler sunuyor. Yangın Kulesi ve Kadyanda rotaları zorlu yürüyüşlerden hoşlananlar için. Bu yürüyüşlerde fotoğraf makinasını mutlaka yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

DENİZ
Dikencik, doğanın sesinden başka hiçbir ses duymadığınız bir ortamdan Fethiye’nin gözde turistik merkezlerine ve plajlarına çok kısa sürede ulaşma imkanı sağlıyor. Sörf okullarının bulunduğu kilometrelerce uzunluktaki Çalış sadece 20 dakika uzaklıkta... Kargı köyünün Karataş plajı diğer yakın bir alternatif. Muhtarlığın yönetimindeki lokantasıyla Fethiye yöresinin en sakin, en uzun  ve en güzel plajlarından biri. Fethiye şehir merkezine 25 dakikada ulaşmak mümkün buradan şehrin doğusunda kalan bütün plajlara ve turistik merkezlere kolayca ulaşılabilir. Ölüdeniz, Kıdrak, Kelebekler Vadisi, Gemile Koyu, Samanlık Koyu, Boncuklu Koyu bunlardan sadece birkaçı...
shape
  Anasayfa    |    Biz Neredeyiz?    |    Üzümlü Ve Çevresi    |    Evlerimiz    |    İletişim
  Anasayfa    |    Biz Neredeyiz?    |    Üzümlü Ve Çevresi    |    Evlerimiz    |    İletişim